Elengedő varázslatok
Az elbocsátó bűbájoknak rengeteg válfaja van, ezek közül a három legelterjedtebbre fogok most példát mutatni neked.
Az első egy „általános” elbocsátó varázslat, amivel a benned élő negatív tulajdonságoktól tudsz megszabadulni, mint például az önbizalomhiány, kishitűség, gyávaság, stb.
Lufis elbocsátó bűbáj
1. Írd rá egy papírlapra, hogy mit szeretnél elbocsátani. (Röviden, tömören, pontosan fogalmazz és egyszerre csak egy dolgot akarj elengedni!)
2. Erősítsd rá a papírodat egy héliummal töltött lufira.
3. Vidd ki a lufit a szabadba és engedd el.
Az összes olyan elengedő varázslat sokkal hatásosabb, amikor valami látványos módon engedjük el terheinket. Az is nagyszerű, ha papírrepülőt hajtogatsz vagy kishajót és ilyen formában bocsátod el a negatív energiákat. Szintén hatásos, ha elégeted a papírodat.
Ezek mind olyan cselekedetek, amelyekkel határozottan ki tudod nyilvánítani a szándékodat, hogy szeretnél megszabadulni egy érzéstől vagy emléktől, ami rányomja bélyegét az életedre. Ha látványos külsőségek közepette teszed ezt, az segít neked, hogy valóban el tudd engedni terhedet.
Negatív emberektől való megszabadulás
Van, hogy nem egy bennünk élő tehertől szeretnénk megszabadulni, hanem egy kellemetlen embertől vagy éppen egy kellemetlen tulajdonsággal rendelkező embertípustól.
Például az irigykedésre hajlamos embereket távol tarthatjuk, azzal ha a bejárati ajtóból látható helyre 12 darab fokhagymából álló füzért lógatunk.
Ennél sokkal hatékonyabb azonban az, ha egy libát ábrázoló szobrot helyezel el az otthonodban úgy, hogy a bejárati ajtót nézze. Ez a mágikus praktika minden rossz szándékot távol tart az otthonodtól. Hatékony a pletykás, irigykedő emberek ellen is és azok ellen is, akik rossz szándékkal közelednek a családodhoz. A „városi emberek” nem szokták tudni, de az élő liba nagyon jó házőrző, Gágogással jelzi az illetéktelen behatolót, sőt általában meg is próbálja elkergetni. Ebből a tapasztalatból fakad a libaszobros babona is.
Rossz szokástól való megszabadulás
Ez az a fajta elbocsátó varázslat, amihez bizony kell egy kis önismeret is, ugyanis be kell látnod, hogy rendelkezel egy bizonyos rossz szokással. Lehet ez mondjuk az, hogy hajlamos vagy kritizálni másokat vagy hogy általában előbb látod meg a negatív tulajdonságokat mint a pozitívakat, de akár az is, hogy alkoholfüggő vagy vagy túlsúlyos.
Furcsa lehet, de ezek a mágia szempontjából egyforma rossz szokások, mert mindenképp arról van szó, hogy egy rossz beidegződés miatt követsz egy rossz mintát, ami a tudatalattidban van. A kritizálásnak lehet például az az oka, hogy gyermekkorodban túl kritikus volt veled egy felnőtt, ezért látod meg automatikusan a rossz dolgokat a többi emberben. Hasonlóan ehhez, a túlevésnek is lehet például az az oka, hogy gyerekkorodban sokat dicsértek azért, mert mindent megettél, ezért ha stressz vagy negatív kritika ér, eszel mert azt tanultad meg, hogy attól „jó kisfiú/kislány” leszel.
Mi alapvetően nem hiszünk abban, hogy ezeknek a negatív szokásoknak le kell ásni a gyökeréig, hiszen semmit se érsz el azzal, ha tudod, hogy miért utáltatod meg magad minden új emberrel azzal, hogy azonnal cikizni kezded. Az a haladás, ha nem csinálod ezt többet. És lássuk be kit érdekel, hogy miért csinálod, ha egyszer van rá módszer, hogy enélkül is abba hagyd?
Az egyik leghatásosabb varázslat a rossz szokásaid elbocsátására, ha egyszerűen eltemeted a benned élő gonosz manót, aki arra késztet, hogy ilyen legyél.
Rossz szokások eltemetése
Ez a varázslat akkor a leghatásosabb, ha az eltemetett manó figura a lehető legjobban megtestesíti a rossz tulajdonságunkat, de nem feltétlenül kell „manószerűnek” lennie. Ha például az alkoholfüggőségtől szeretnél megszabadulni vagy a dohányzástól, akkor a függőséged tárgya is lehet. (Nagyon fontos, hogy teli cigarettás dobozt kell eltemetni, illetve teli italos üveget. Ha az üreset temeted el, az csak erősíti a függőséget.) Ha a pletykálkodásról szeretnél leszokni vagy a kritizálásról, akkor használhatsz egy fényképet a saját szádról. Itt az a fontos, hogy csak a szád legyen a képen, szóval vágd ki egy nagyobb fotóról és ha lehet, akkor legyen nyitva a szád a képen, de ne mosolyogj.
Ha érzel magadban elég kreativitást, akkor meg is formázhatod a saját manódat. Nem kell tökéletesnek lennie az ábrázolásnak, mert itt az a lényeg, hogy miközben készíted, gondolj arra a szokásodra, amitől meg akarsz szabadulni.
Ha megvan a rossz szokásodat megtestesítő tárgy, akkor „koporsót” kell neki készítened. Ehhez jó egy cipős doboz, amit kívülről feketére, belülről lilára festesz. Várd meg, hogy megszáradjon a festék!
Ezután tedd bele a „manódat” a „koporsóba”. A következő hét estén égess a koporsó tetején fehér gyertyákat. Ehhez szükséged lesz hét külön gyertyára. Minden este egy-egy újat kell meggyújtanod, legalább egy órán át kell égetned, majd bele kell tenned a csonkot a cipős dobozba. Erősítheted a mágia hatását, ha egy-egy tömjén vagy szantálfa illatú füstölőt is égetsz mellé. Az is remekül erősíti a mágia hatását, ha ezt az egy órát arra szánod, hogy azon meditálsz, hogy milyen lesz a rossz szokástól mentes, új életed.
A hét nap elteltével el kell temetned a varázslatod maradékát. Elméletileg a saját birtokodon kívül, egy keresztút mellett kell eltemetned, de tudom, hogy ezt nehéz megoldani… Tapasztalataim szerint ugyan olyan hatásos az is, ha kidobod a kukába, csak ne a sajátodba, hanem egy idegen szemetesbe az utcán. Szintén fontos, hogy az utolsó gyertyaégetés után legkésőbb 24 órával „el legyen temetve” a varázslatod.
Ha tetszett ez a cikkünk és szeretnél még többet hallani a mágiáról,
akkor iratkozz fel a blogértesítőnkre: