Tízmilliószoros napok
A tibeti buddhizmus hitrendszere szerint léteznek a dharmacsakra, azaz „nagy” Buddha (tízmillószoros) napok, mégpedig évente négy ilyen különleges nap van:
- Az első holdhó 15.,
- a negyedik holdhó 15.,
- a hatodik holdhó 4.
- és a kilencedik holdhó 22. napja.
(Az első holdhó egyben a tibeti újév első napja is.)
Ezeken a napokon érdemes jókívánságokkal elárasztani a világot, és persze jót kívánni magunknak is, hiszen ezek a napok tízmilliószoros teremtő erővel bírnak.
Sokan tanácsolják, hogy ilyenkor kerüljük a negatív gondolatokat – de szerintem az elme rafinált rendszer, és mintha keresné a bajt: ha azt mondod neki, hogy NEM akarok negatív energiájú gondolatokat, akkor elkezdi ontani magából a félelmet, szorongást, bánatot keltő litániáját.
Ezzel nem csak Te vagy így, mindannyian így működünk! Senki nem tudja megparancsolni az elméjének, hogy mire ne gondoljon, de léteznek olyan gyakorlatok, amikkel edzheted az elmédet, és sokkal nagyobb hatalomra tehetsz szert felette, mint azok, akik bele sem vágnak a változtatásba.
Kezdetben már az is nagyszerű, ha ezeken a teremtő 10 milliószoros napokon
- egyetlen panasz- vagy zokszó nem hagyja el a szádat,
- ha valaki panaszkodik,bírál másokat, pletykálni vagy ármánykodni kezd a jelenlétedben, akkor távozol és/vagy felszólítod, hogy fejezze be a negativizmust,
- Te magad sem bírálsz meg vagy ítélsz el senkit, sem szóban, sem gondolatban
- és egész nap arra törekszel, hogy meglásd a világ és benne az élet tökéletességét, szépségét. Mosolyogj egész nap!
Fontos tudnod, hogy gondolataink nem pusztán az agyunkban zizegő szavak. A gondolatok keltik fel bennünk az érzéseket, és érzéseink, érzelmeink szintjén rezeg testünk minden molekulája, sejtje.
Közismert az a sztereotípia, hogy aki fülig szerelmes, az elveszíti a talajjal (az anyafölddel, azaz világunk fizikai síkjával) a kapcsolatot, szinte a föld fölött lebeg. Nem érintik meg a materiális gondok, gondolatok, hiszen „szárnyal”.
A boldogságtól a rezgéseink sűrű hullámokat keltenek, és ezt sugározzuk környezetünkbe, ezzel „üzenünk” hogylétünk felől az Univerzumnak.
Amikor gondok nyomasztanak, rezgésünk lelassul, erősen a földhöz köt, a fizikai síkhoz paszíroz minket (a földbe döngöl). Elnyújtott, mély hullámokat kelt a rezgésünk, amit a környezetünk is aktívan észlel. Mivel az Univerzum a rezgéseink keltette hullámokra (tehát NEM A GONDOLATAINKRA!) válaszol, ezért tudatosan törekednünk kell arra, hogy mindig a lehető a legjobban érezzük magunkat a MOST-ban.
Határozd el magad, hogy tudatosan keresed mindenben a szerethetőt, szépet, jót – és az Univerzum segíteni fog abban, hogy boldog legyél, hiszen megsokszorozva visszaadja a belőled áradó szeretetet. A tízmilliószoros napokon éppen tízmilliószorosan árad vissza rád a szeretet, a hála, az áldás.
Elfogadod a segítségünket, hogy javadra tudd fordítani a tízmilliószoros erők csodáját? Ha igen, itt kérheted, hogy mindig értesítsünk az aktuális segítő lelki és mágikus gyakorlatokról:
Még néhány érdekesség a dharmacsakra napokról:
Az első tízmilliószoros nap a Chotrul Düchen, azaz „A vajmécsesek ünnepe”.
Ezen a napon a tibetiek jakvajból vagy tisztított vajból formált (gyakran virág, madár vagy fa alakú) lámpásokat, mécseseket gyújtanak, hogy tisztelegjenek Buddha csodálatos tettei előtt.
A második 10 milliószoros nap a Saka Dawa Düshen, azaz „A születés, a megvilágosodás és a halál napja”.
A hagyomány szerint erre a napra esik Buddha
- születésének napja,
- megvilágosodása (35 éves korában),
- és végül belépése a Nirvánába, vagyis a halála.
A harmadik 10 milliószoros nap a Chokhor Düchen, azaz „Az imakerék ünnepe”. Ezen a napon a tibetiek Buddha első beszédére, a Négy Nemes Igazság Tanára emlékeznek.
A negyedik 10 milliószoros nap a Lhakab Düchen, azaz „A mennybemenetel napja”.
Ezen a napon Buddha az égiek közé ment, hogy tanításait az isteneknek is elmondja, és hogy köszönetet mondjon az édesanyjának, amiért segített neki kiszabadulni az élet körforgásából. Hívei kérésére azonban nem maradt az istenek között, hanem Visvakarma isten létráján visszatért a földre.